Методична робота

Методична робота в Центрі творчості дітей та учнівської молоді  заключається в плануванні, організації та контролі за навчально-виховною роботою. Вона базується на використанні кращих традицій національної і народної педагогіки, досягнень світової науки і передового досвіду, організації роботи з педагогічними кадрами на основі їх потреб та рівня професійної компетентності.

Методична  робота  ЦТДУМ  здійснює  свою  діяльність  відповідно  до  річного  плану,  який  затверджується  методичною  радою  закладу  на  поточний  навчальний  рік.

В своїй діяльності вона орієнтована на становлення високо розвинутої інтелектуальної особистості, формуванню загальної культури, працездатності,  адаптації в колективі, повага до прав та свобод людини, формування здорового способу життя.

Педагогічний колектив нашого закладу працює над темою «Духовна самореалізація та сучасний керівник гуртка». Вся методична діяльність підкорена реалізації даної теми.

Метою методичної роботи закладу є розвиток особистості дитини, розкриття та розвиток її творчих здібностей, збереження фізичного й психологічного здоров’я вихованців та педагогів, забезпечення компетентнісного підходу в навчально-виховному  процесі,  надання  допомоги  педагогам  в  підготовці  до  атестації.

В методичній роботі використовуються такі форми роботи, як методичні об’єднання, курси підвищення кваліфікації педпрацівників, анкетування, тестування, школа молодого керівника гуртка, наставництво, консультації, відвідування занять, відкриті заняття, самоосвіта, вивчення, узагальнення та впровадження передового педагогічного досвіду, робота лекторію правових знань «Закон і ми» і тому подібне.

Методична служба Центру має свій методичний паспорт, структуру методичної діяльності, циклограму роботи та планує свою роботу з урахуванням навчальних і виховних процесів в освітній галузі у дитячому, підлітковому та молодіжному середовищі та з урахуванням аналізу показників рівня навчально-виховного процесу і запитів педагогів. Протягом навчального року в методичному кабінеті постійно працює консультпункт та, періодично, методична виставка.

В методичному кабінеті ЦТДУМ створені та знаходяться банки даних та картотека:

-        нормативно-правової документації;

-        різних типів навчальних програм;

-        методичних розробок;

-        банк «Золотого фонду» вихованців;

-        банк «Золотого фонду» педагогів;

-        педагогічних технологій;

-        методичної літератури з проблем позашкільної освіти.

На протязі навчального року систематично надаються методичні рекомендації як педагогам ЦТДУМ так і педагогам шкіл нашого району. Поповнюються регулярно методичним матеріалом такі папки: «На допомогу керівнику гуртка», «Грайтесь та навчайтесь» «На допомогу акомпаніатору», «На допомогу організатору», «На  допомогу  керівникам гуртків школи  раннього  творчого розвитку дитини», «Матеріали методичного супроводу співпраці сім’ї та ПНЗ на сучасному етапі» та інші, де педагоги ознайомлюються з новинками методичної літератури та дидактичними матеріалами.

Проводяться виховні заходи, години спілкування, диспути, семінари, педагогічні читання, методичні тижні, конкурси, анкетування та тестування педагогів і вихованців, цільові взаємовідвідування, консультації для педагогів та батьків, оформлюються методичні бюлетені. Розроблено пам' ятки для керівників гуртків та батьків.

Успішно працює «Школа молодого керівника гуртка», засідання якої проводиться  за окремим планом.

Розроблено методичні рекомендації:

• рекомендації для батьків щодо спілкування з дітьми  різних  вікових  категорій;
  • щодо організації навчального процесу;
  • інтерактивні  технології – шлях  до  формування творчої  особистості  дитини;
  • щодо роботи з дітьми з девіантною поведінкою;
  • формування  у  вихованців  компетентності: пізнавальної,  практичної,  творчої,  соціальної;
  • формування ціннісних орієнтацій з дітьми, як запорука їхньої моральності;

Вже багато років поспіль плідно працюють учасники методичного об’єднання декоративно-ужиткового мистецтва за окремим планом. На засіданнях проводяться дуже цікаві  майстер-класи для керівників гуртків.

Систематично висвітлюються події та факти на стендах:  «Для вас, батьки»,  «Прочитай та замислись», «Святкуємо разом», «Палітра педагога»,  «А  знаєте   Ви,  що…»

Багато років успішно працює лекторій правових знань «Закон і ми » за окремим планом та інші заходи з метою поглиблення знань  щодо правової  культури дітей.

Щороку  оформлюється  виставка,  присвячена  річниці  «Чорнобильській  трагедії».

Надаюся методичні консультації  керівникам гуртків ЦТДУМ та шкіл району, щодо складання адаптованих навчальних програм. Створено банк типових навчальних програм.

Організуються виставки  дитячих робіт на теми: «Осінній  вернісаж»,  «Зимонько-снігуронько»,  «Моя  ненька»,  «Весна -  красна».

Проводяться  творчі  звіти  гуртків  «Скарбниця  таланту».

На  протязі  навчального  року  відвідуються  гурткові  заняття  з  метою  моніторингу  та  методичного  супроводу,  впровадження  інноваційних  педагогічних  технологій  на  заняттях.

В навчальному році методична служба періодично висвітлює найважливіші  події,  які відбувалися  в ЦТДУМ, на сторінках районної газети  «Вперед».