Історія розвитку КЗ ЦТДУМ

Роздільнянський районний Будинок школярів (далі – Центр творчості дітей та учнівської молоді - ЦТДУМ) заснований у 1960 році.

Перший директор районного Будинку школярів – Купцова Тамара Аркадіївна. Методист – Тесникова Галина Дмитрівна. Будинок піонерів був розташований у маленькому 3 – кімнатному будинку на місці держадміністрації. Гуртків було не так багато:

• «Умілі руки»;
  • хоровий спів;
  • ляльковий театр;
  • художнє в'язання.

Купцова Тамара Аркадіївна керувала Будинком школярів з 1960 р. по 1969 р.. У ці роки позашкільний заклад шукав свій шлях у системі освіти Роздільнянського району. І цей шлях був у реалізації політики, яка існувала у той історичний період держави.

З 1969 р. по 1972 р. Будинок школярів очолювала Павлова Ніна Павлівна. А з 1972 р. по 1980 р. директором була Вдовіченко Галина Яківна, яка потім працювала у відділі освіти на посаді інспектора по кадрам.

З 1980 р. по 1985 р. директором працювала Білецька Ольга Миколаївна, методистом –

Берш Алла Євгенівна, яка у 1985 році була призначена на посаду  директора.

Починаючи з 1980 року дуже багато приділялось уваги до розвитку мережі гуртків технічного профілю: гуртки сільгоспмоделювання, трасового моделізму, картингістів, авіа та судномоделювання. На розвиток цих гуртків держава надавала велику грошову допомогу. Розвивався у районі туризм. Було дуже багато туристичного обладнання і у позашкільних закладах, і у школах району, завдяки цьому дуже цікаво проходили щорічні туристичні змагання.

У багатьох школах району були відкриті шкільні музеї, які мали паспорти та реєстрацію.

У цей період працював відданий своїй праці Ткаченко Борис Іванович. Під його керівництвом була створена дитяча радіостанція, яка мала свої позивні і радіозв'язок з 300 країнами світу. «Охота на ліс» (спортивна пеленгація), радіо конструкторський гурток – це була велика праця Бориса Івановича. Багато дітей з його гуртків, його вихованці закінчували інститут зв'язку завдяки додатковим знанням, які вони набули у Бориса Івановича. На жаль,  03.02.1993 р. Ткаченко Борис Іванович трагічно загинув. Проробив він у Будинку школярів (Центр творчості дітей та учнівської молоді) 18 років.

У цей період працювала Кіндракевич Тамара Миколаївна, яка теж стояла майже у витоків народження позашкільного закладу. Багато років вона керувала дитячим ляльковим театром. Тамара Миколаївна відпрацювала у колишньому Будинку школярів 22 роки.

За період свого існування (з 1960 р. по теперішній час) позашкільний заклад 5 разів мусив міняти своє розташування:

1960 – 1969 рр.. – маленький 2-кімнатний будинок;

1969 – 1977 рр.. – старе 3-кімнатне приміщення;

1977 – 1991 рр.. – приміщення Будинку культури;

1991 – 1997 рр. – приміщення колишнього райкому партії;

з 1997 р. по теперішній час – займає 2 поверхи Будинку побуту.